Parafia Rzymskokatolicka św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Górnej Grupie

Figura Matki Bożej Niepokalanej PDF Drukuj Email
niedziela, 15 września 2019 15:42

 

Figura Matki Bożej Niepokalanej

W niedzielę 8 września br. w dzień liturgicznego święta Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, oraz w 144 rocznicę powstania Zgromadzenia Słowa Bożego (Misjonarze WERBIŚĆI), ks. prob. Krzysztof Mazurek SVD poświęcił figurę Matki Bożej Niepokalanej w naszej parafii pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Górnej Grupie.

Odsłonięcia figury dokonał w imieniu całej wspólnoty pan Mieczysław Michalski, nasz długoletni kościelny. Ten dobroczynny dar dla parafialnej wspólnoty został ufundowany przez wiele indywidualnych osób i rodzin naszej parafii, a także przez jedną rodzinę z sąsiedniej parafii.

Ksiądz proboszcz modlitwą podziękował wszystkim fundatorom nowej figury NMP i tym, którzy duchowo wspierali to przedsięwzięcie. W ufnej modlitwie w czasie Mszy Świętej zawierzył opiece Matki Bożej Niepokalanej wszystkie rodziny, osoby naszej parafii i sąsiednich oraz działalność Misyjną Kościoła.

 

Figura Matki Bożej Niepokalanej ----------> (kliknij i przejdź do galerii zdjęć)

Poprawiony: niedziela, 15 września 2019 15:54
 

Porządek nabożeństw

Msze Święte

 

Niedziela i święta:

7:45

9:30 - Msza Święta z udziałem dzieci

11:00 - Msza Święta - suma

Święta „zniesione" :

10:00, 17:00

Dni powszednie:

17:00

Nabożeństwa:

- Nabożeństwa do Matki Bożej fatimskiej - 13. każdego miesiąca
- Nabożeństwa różańcowe
- Nabożeństwa majowe
- Nabożeństwo do Św. Jana Pawła II - 27. każdego miesiąca

Kancelaria parafialna

Biuro parafialne

 

czynne:

wtorek i czwartek

od godz. 17.45 do godz. 18.30

Środa rano:

od godz. 9.00 do godz. 10.00


Poniedziałek, Sobota i Niedziela: nieczynne

 

Katecheza dla rodziców i chrzestnych:

Piątek godz. 18.00

Sprawy naglące jak np. zgłoszenia pogrzebu

czy udzielenia Sakramentu Namaszczenia Chorych

można zgłaszać poza godzinami urzędowania.