Parafia Rzymskokatolicka św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Górnej Grupie

Odpust Parafialny 2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Proboszcz   
czwartek, 05 października 2017 13:59

Odpust Parafialny 2017 <----------- ( kliknij, aby zobaczyć galerię)

W niedzielę 1 października w parafii pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Górnej Grupie odbyła się instalacja krzyża świętego oraz odpust parafialny. Uroczystość rozpoczął o. Stanisław Sobierajczyk SVD omawiając znaczenie krzyża w Kościele: Po triumfalnym wjeździe Chrystusa do Jerozolimy, w Niedzielę Palmową, Pan Jezus powiedział: „Gdy będę wywyższony nad ziemię, wszystkich przyciągnę do siebie”. Pierwszy raz Chrystus został wywyższony na krzyżu  w Wielki Piątek i zaraz z tronu tego krzyża, kanonizował pierwszego dobrego łotra. I od tej chwili krzyż stał się symbolem zwycięstwa, radości i miłości. Oby ten krzyż, stawiany dziś przed naszym kościołem stał się symbolem nadziei dla wszystkich wchodzących w progi tej świątyni. A dla wszystkich wychodzących niech będzie znakiem zwycięstwa i radości. Ojciec Stanisław przywołał pewną osobistą refleksję: Po zdaniu matury w 1952 roku, brat Aleksy Antczak poprosił nas do kuchni na kawę. Wspominał lata swojej młodości. Opowiadał nam o swoim wujku, poecie Janie Kasprowiczu. I pokazał nam krzyż, który otrzymał od matki. Ona go dostała od swojego wuja. To było ich takie trofeum rodzinne. Dowiedzieliśmy się, że ten krzyż, brat Aleksy otrzymał od swojej matki, kiedy uciekał do zaboru austriackiego przed prześladowaniem za czasów Bismarka. Ten krzyż jest obecnie w archiwum  w  Pieniężnie. Zwyczajny krzyż, który chronił naszego współbrata… Po wprowadzeniu o. Sobierajczyka poświęcono krzyż  i procesyjnie przeniesiono go na wyznaczone przed kościołem miejsce. Następnie rozpoczęła się uroczysta suma odpustowa, której przewodniczył  o. Eryk Koppa SVD w koncelebrze  z o. Edwardem Osieckiem SVD i o. Krzysztofem Mazurkiem SVD. Słowo wygłosił o. Edward, przywołując życiorys patronki kościoła św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Zaznaczył, że była ona pełna determinacji, aby zostać świętą i wyróżniała się pracowitością w niesieniu pomocy innym. Przywołał także słowa św. Teresy wskazujące jej drogę do świętości. Na Eucharystię licznie przybyli księża z dekanatu nowskiego, a liturgię uświetnił młodzieżowy zespół muzyczny zaproszony z Nowego. Na zakończenie wspólnego parafialnego świętowania zorganizowano poczęstunek. Był grill i wiele innych smakołyków. W czasie spotkania rozprowadzano cegiełki,  z których dochód przeznaczono na upiększenie świątyni.

Poprawiony: czwartek, 16 listopada 2017 22:10
 

Porządek nabożeństw

Msze Święte

 

Niedziela i święta:

7:45

9:30 - Msza Święta z udziałem dzieci

11:00 - Msza Święta - suma

Święta „zniesione" :

10:00, 17:00

Dni powszednie:

17:00

Nabożeństwa:

- Nabożeństwa do Matki Bożej fatimskiej - 13. każdego miesiąca
- Nabożeństwa różańcowe
- Nabożeństwa majowe
- Nabożeństwo do Św. Jana Pawła II - 27. każdego miesiąca

Kancelaria parafialna

Biuro parafialne

 

czynne:

wtorek i czwartek

od godz. 17.45 do godz. 18.30

Środa rano:

od godz. 9.00 do godz. 10.00


Poniedziałek, Sobota i Niedziela: nieczynne

 

Katecheza dla rodziców i chrzestnych:

Piątek godz. 18.00

Sprawy naglące jak np. zgłoszenia pogrzebu

czy udzielenia Sakramentu Namaszczenia Chorych

można zgłaszać poza godzinami urzędowania.