Parafia Rzymskokatolicka św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Górnej Grupie

Światowy Dzień Życia Konsekrowanego 2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Proboszcz   
piątek, 31 stycznia 2014 07:12
Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image http://pliki.episkopat.pl/cms/pliki/c14300/o/BANER_ZYCIE_KONSEKROWANE.jpg

b_350_300_16777215_0_https___encrypted-tbn2.gstatic.com_images_q=tbn_ANd9GcSPcHrvBd3q0UnlGjkSxcIERdu_f14bpmiPzEbouveFPNYWrnA. 2. lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego - przyniesienie Jezusa przez Maryję i Józefa do świątyni. W tradycji polskiej również znane jako Matki Bożej Gromnicznej. Jest to też Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Konsekrowani, to znaczy poświęceni i przeznaczeni dla Boga. Każdy z ochrzczonych obdarzony jest konsekracją chrzcielną. Od momentu chrztu jesteśmy w niepowtarzalnej relacji z Bogiem. Istnieje jeszcze ściślejsza forma owej konsekracji, polegająca na poświęceniu swojego życia i przeznaczeniu go dla Boga i w służbie Kościoła - Wspólnoty ludzi wierzących w Chrystusa poprzez życie radami ewangelicznymi: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Tego typu konsekracja nazywa się konsekracją zakonną. Wielu mężczyzn i kobiet jeszcze ściślej pragnie zjednoczyć się z Bogiem właśnie poprzez życie wyłącznie poświęcone Bogu. Istnieje wiele form życia konsekrowanego: zakony męskie i żeńskie, zgromadzenia, instytuty życia konsekrowanego i stowarzyszenia życia apostolskiego.  W tym dniu ogarnijmy siostry zakonne, braci i kapłanów zakonnych modlitwą prosząc, aby wiernie realizowali swoje powołanie do życia w czystości, ubóstwie i posłuszeństwie i byli radosnymi świadkami Bożej obecności wśród nas.

BANER_ZYCIE_KONSEKROWANE.jpgPolecamy lekturze treść Listu Pasterskiego Episkopatu Polski na Dzień Życia Konsekrowanego (kliknij link, aby przeczytać list)

Poprawiony: piątek, 07 lutego 2014 09:20
 

Porządek nabożeństw

Msze Święte

 

Niedziela i święta:

7:45

9:30 - Msza Święta z udziałem dzieci

11:00 - Msza Święta - suma

Święta „zniesione" :

10:00, 17:00

Dni powszednie:

17:00

Nabożeństwa:

- Nabożeństwa do Matki Bożej fatimskiej - 13. każdego miesiąca
- Nabożeństwa różańcowe
- Nabożeństwa majowe
- Nabożeństwo do Św. Jana Pawła II - 27. każdego miesiąca

Kancelaria parafialna

Biuro parafialne

 

czynne:

wtorek i czwartek

od godz. 17.45 do godz. 18.30

Środa rano:

od godz. 9.00 do godz. 10.00


Poniedziałek, Sobota i Niedziela: nieczynne

 

Katecheza dla rodziców i chrzestnych:

Piątek godz. 18.00

Sprawy naglące jak np. zgłoszenia pogrzebu

czy udzielenia Sakramentu Namaszczenia Chorych

można zgłaszać poza godzinami urzędowania.