Parafia Rzymskokatolicka św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Górnej Grupie

O religii w szkołach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 08 lutego 2014 00:00
Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image http://www.przewodnik-katolicki.pl/upload/pics/TN_24_09_Ks_katecheza_WW.JPG

TN_24_09_Ks_katecheza_WW.JPGCzęsto można spotkać skrajne opinie nt. nauczania katechezy w polskich szkołach. Z jednej strony przedmiot nieobowiązkowy z oceną, która liczy się do średniej ocen na świadectwie (od tego zależy czerwony pasek), z drugiej podchodzenie do przedmiotu jak do rodzaju "przerwy" między innymi "ważniejszymi" przedmiotami. Jest jeszcze inne podejście: odbyć trzyletni "kurs" dopuszczający do Sakramentu Komunii Świętej, czy w późniejszym wieku do Bierzmowania.

Coraz częściej też katecheci napotykają na zjawisko, które niejako staje się tendencją  - zwalniania dziecka z religii bądź samoistnego rezygnowania (osób, które osiągnęły 18 rok życia). Motywy są różne i każdy przypadek jest indywidualny. Warto jednak będąc osobą ochrzczoną, uważając się za osobę wierzącą w Boga zastanowić się nad tym zjawiskiem i podejściem do przedmiotu religii, i szacunku do katechety/ki.

Polecam artykuł: "Szansa na spotkanie z Bogiem" (naciśnij tytuł, aby przejść do artykułu).

Poprawiony: piątek, 28 lutego 2014 11:38
 

Porządek nabożeństw

Msze Święte

 

Niedziela i święta:

7:45

9:30 - Msza Święta z udziałem dzieci

11:00 - Msza Święta - suma

Święta „zniesione" :

10:00, 17:00

Dni powszednie:

17:00

Nabożeństwa:

- Nabożeństwa do Matki Bożej fatimskiej - 13. każdego miesiąca
- Nabożeństwa różańcowe
- Nabożeństwa majowe
- Nabożeństwo do Św. Jana Pawła II - 27. każdego miesiąca

Kancelaria parafialna

Biuro parafialne

 

czynne:

wtorek i czwartek

od godz. 17.45 do godz. 18.30

Środa rano:

od godz. 9.00 do godz. 10.00


Poniedziałek, Sobota i Niedziela: nieczynne

 

Katecheza dla rodziców i chrzestnych:

Piątek godz. 18.00

Sprawy naglące jak np. zgłoszenia pogrzebu

czy udzielenia Sakramentu Namaszczenia Chorych

można zgłaszać poza godzinami urzędowania.